ماه گرفتگی

مدیر انجمن نجوم اهواز گفت: در بامداد روز شنبه ۲۳ بهمن ماه می توان آخرین ماه گرفتگی نیم سایه‌ای سال ۹۵ را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد.

خسرو جعفری زاده، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از رویدادهای بسیار جذاب در دنیای ستاره شناسی رویداد گرفت ماه و خورشید است، اظهار داشت: معمولا قبل و پس از هر گرفت خورشید، یک گرفت ماه روی می دهد و دلیل آن نزدیک بودن خورشید و سایه زمین به گره صعودی و نزولی ماه است.

 پایگاه خبری آسمان شب ایران ماه گرفتگی امشب را از ساعت 21:30 دقیقه تا ساعت 2 بامداد روز بعد به صورت مستقیم پخش خواهد کرد. خبر تکمیلی در چند ساعت دیگر در وب سایت قرار خواهد گرفت.

http://media.farsnews.com/Media/8810/Images/jpg/A0796/A0796139.jpg آخرين روز فصل پاييز و ماه آذر، همزمان با انقلاب زمستاني ماه به صورت كامل مي گيرد اما از آنجائيكه اين پديده براي ساكنان قاره آسيا و به خصوص كشور عزيزمان، ايران، در روز به وقوع مي پيوندد، در اين مناطق قابل مشاهده نيست!

banner classrom 012017

127mm polaris banner nightsky

iranoptic 04

iranoptic 03

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.