گزارش‌های شب یوری

 در سال جهانی نجوم، عده اي از منجمان آماتور ايراني گرد هم جمع شدند و پايه هاي پروژه صلح ستارگان را كه بعدها به عنوان يكي از پروژه هاي ويژه سال جهاني نجوم انتخاب شد، ريختند و در شب يلداي 1387 آغاز اين پروژه را به همراه آغاز سال جهاني نجوم جشن گرفتند.
 انجمن نجوم آیاز تبریز با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز طی مراسمی همگام با صدها گروه و مرکز نجومی در بیش از ۵۰ کشور دنیا ، ۱۲ آوریل ، مصادف با پنجاه و یکمین سالگرد اولین سفر انسان به فضا در سال ۱۹۶۱ را گرامی داشت.
 پنجاهمین سالگرد سفر اولین انسان به فضا در شهرستان یزد با همت انجمن نجوم یزد و پارک علم و فناوری یزد ,به صورت با شکوهی برگزار شد  تا عموم مردم با تلاش های نیم قرن اخیر بشر برای تسخیر فضا آشنا شده و با ماموریت های فضایی آشنا شوند و لحظاتی را در کنار منجمان آماتور لذت نجوم و فضا را تجربه کنند .
 به یاد بود نخستین انسان فضانورد یوری گاگارین، برنامه ای در شهر اهواز برگزار گردید. این برنامه که با همکاری شورای اسلامی شهر اهواز و در تالار شورای شهر برگزار شد، سمیناری در رابطه با زندگی نامه یوری گاگارین و برنامه های فضایی جهان برای حاضران به نمایش در آمد.

banner taghvim

iranoptic 03

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.